Bezpłatne szkolenie w KSSENON: Zrównoważony rozwój w firmie dla przedsiębiorców
Przedsiębiorcy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju, mają teraz okazję wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez KSSENON. Zajęcia odbędą się w środę, 19 czerwca, w siedzibie Akceleratora biznesowego KSSENON przy ul. Rozwojowej 2.
  1. Szkolenie na temat zrównoważonego rozwoju i śladu węglowego.
  2. Podstawy prawne raportowania ESG.
  3. Obliczanie i zarządzanie śladem węglowym.
  4. Kompensacja emisji i zarządzanie ryzykiem finansowym.

Organizatorem wydarzenia jest British Polish Chamber of Commerce, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Redshaw Advisors, TGC Corporate Lawyers, Starzyk Group oraz Żorska Agencja Rozwoju. Szkolenie skupi się na trzech kluczowych obszarach zrównoważonego rozwoju, znanych jako ESG – Environmental, Social, and Governance.

Program szkolenia jest bardzo bogaty i obejmuje wiele istotnych zagadnień. Na początek Karol Piórkowski i Jakub Hiterski z Redshaw Advisors wprowadzą uczestników w cel i znaczenie szkolenia. Następnie Artur Rogozik i Michał Frąckowiak z TGC Corporate Lawyers omówią podstawy prawne raportowania ESG, w tym obowiązki sprawozdawcze i sankcje za ich nieprzestrzeganie.

Dr inż. Krzysztof Starzyk z Starzyk Group przedstawi metodologię bilansowania emisji gazów cieplarnianych oraz obliczania śladu węglowego organizacji i produktów. Zajęcia te będą obejmować szczegółowe przykłady i praktyczne podejście do zarządzania śladem węglowym w krótkim i długim terminie.

W dalszej części szkolenia, dr Iwona Kapustka, Prezeska Żorskiej Agencji Rozwoju, zaprezentuje projekty przyszłości w ramach transformacji 2.0. Kolejnym punktem programu będzie dyskusja na temat kompensacji emisji i zarządzania ryzykiem finansowym, którą poprowadzą Karol Piórkowski i Jakub Hiterski z Redshaw Advisors.

Na zakończenie szkolenia przewidziano podsumowanie oraz dyskusję przy kawie, co będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest rezerwacja poprzez formularz elektroniczny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory.

Nie przegap tej okazji, aby dowiedzieć się więcej o zrównoważonym rozwoju i śladzie węglowym, który staje się coraz ważniejszym elementem zarządzania współczesnymi firmami.


Opierając się na: Urząd Miasta w Żorach