6-latki z Żor w komendzie - lekcja, która przemieniła zabawę w naukę

FOT. Policja Żory
Dzieci z grupy „Żabki” weszły między policyjne radiowozy i odwiedziły dawne pomieszczenia aresztów - najważniejsza była jednak rozmowa o bezpieczeństwie prowadzona przez Komendanta. W wydarzeniu uczestniczyli funkcjonariusze, profilaktyk Wydziału Prewencji oraz uczniowie klasy mundurowej żorskiego „Herberta”.
Dziś rano Komendę Miejską Policji w Żorach odwiedziły dzieci z grupy „Żabki” Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 - 6-latki. W spotkaniu udział wzięli Komendant Miejski Policji w Żorach podinsp. Marek Ryszka, jego I Zastępca mł. insp. Marek Dryka, profilaktyk Wydziału Prewencji oraz przewodnicząca Zarządu Terenowego NSZZP w Żorach. W organizację włączyli się też uczniowie klasy mundurowej z żorskiego „Herberta”.
Dzieci oglądały radiowozy, zwiedzały budynek komendy i odwiedziły dawne pomieszczenia aresztów. Największe zainteresowanie wzbudziło spotkanie profilaktyczne prowadzone przez Komendanta — to ono było osią wizyty.
“Podinspektor Marek Ryszka przypomniał najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – zarówno na drodze, jak i w codziennych sytuacjach.”
W trakcie wizyty ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego “Bezpieczne wakacje” - dzieci w pracach pokazały, jak wyobrażają sobie bezpieczne spędzanie wolnego czasu, a 3 najlepsze prace zostały nagrodzone.
To dowód, że profilaktyka zaczyna się od najmłodszych - taka inwestycja w świadomość może realnie zmniejszyć ryzyko w przyszłości.
Policja podkreślała, że spotkanie miało charakter edukacyjny i integracyjny, łącząc praktyczne pokazy z rozmową o zachowaniach bezpiecznych w domu, na drodze i podczas zabawy. Takie inicjatywy - organizowane przez Komendę Miejską Policji w Żorach wraz z szkołami i organizacjami - mają budować nawyki i świadomość już od przedszkola.
na podstawie: Policja Żory.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Żory). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żorach - kontakt, kancelaria, sakramenty

Parafia św. Brata Alberta w Żorach Kleszczówce - msze, kancelaria, historia

Parafia Miłosierdzia Bożego w Żorach - historia, sanktuarium i życie parafialne

Parafia Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach - historia, sanktuarium i życie parafialne

Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Rogoźnej - historia, kaplica i życie parafialne

Młodzi biegacze w Parku Cegielnia. Ponad 200 dzieci stanęło na starcie

Narkotyki w pudełku na klocki - żorscy kryminalni znaleźli ponad 20 gramów

W Żorach grób Ludwika Fyrli otrzymał znak pamięci „Tobie Polsko”

Młode piłkarki z Żor w śląskiej czwórce. Awans po dwóch wygranych

Żorski budżet obywatelski wraca z dużą pulą i prostymi zasadami

Dwa brązowe medale dla Żor. Martyna Pietrzyk zrobiła swoje w Kożuchowie

Żorskie kickboxerskie wejście z przytupem. Medal i nokaut w Bieruniu

Anna Maria Wesołowska w Żorach. Dwie sale i jeden ważny temat

Dwa zatrzymania w Żorach - 34-latek i 23-latka z narkotykami
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum Ognia w Żorach Niezwykła podróż przez historię miasta
- Urząd Skarbowy w Żorach - kontakt, godziny, e-usługi i terminy
- Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Żorach - kontakt, kancelaria, sakramenty
- Kino Na Starówce w Żorach Repertuar, cennik i atrakcje
- Parafia Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach - historia, sanktuarium i życie parafialne
- Z jakimi miastami graniczą Żory?
