Pisk opon na osiedlu - sąsiad zatrzymał nietrzeźwą kierującą

Pisk opon na osiedlu - sąsiad zatrzymał nietrzeźwą kierującą

FOT. KMP w Żorach

Przed godziną 2:00 w nocy na osiedlu Sikorskiego w Żorach rozegrała się krótka, ale groźna interwencja. Mieszkaniec usłyszał pisk opon i awanturę, po czym zabrał kluczyki kobiecie siedzącej za kierownicą Volkswagena Polo i wezwał Policję. Badanie wykazało, że 26-letnia mieszkanka Żor miała w organizmie niemal promil alkoholu.

Jak wynika z ustaleń żorskiej Policji, mężczyzna przed jednym z budynków zauważył samochód i kobietę, która próbowała zaparkować. Podejrzewał, że może być pijana, dlatego natychmiast zareagował i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Chwilę później na miejsce dotarli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Żorach.

Funkcjonariusze przebadali 26-latkę i potwierdzili, że była nietrzeźwa. Kobieta tłumaczyła, że chciała jedynie przestawić auto, bo jej zdaniem było zaparkowane nieprawidłowo. Przyznała też, że wcześniej piła alkohol. Krzyki, które usłyszał mieszkaniec, miały być związane z tym, że uciekł jej pies.

Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości na gruncie Kodeksu karnego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Ta historia pokazuje, że jedno szybkie zgłoszenie może zatrzymać bardzo niebezpieczną jazdę, zanim dojdzie do tragedii. Właśnie tak działa reakcja, o jakiej od lat mówi policyjna kampania „Widzisz - Reaguj!” - bez zwlekania i bez udawania, że problemu nie ma.

na podstawie: Policja Żory.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KMP w Żorach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.