Dzisiaj (3.07) z ulicy Sosnowej w Żorach zostały wywiezione 24 pojemniki typu mauzer, tj. ok. 24 tony odpadów.

W ubiegłym tygodniu wywieziono cysterną ok. 24 tony odpadów najbardziej lotnych, które trafiły do spalarni w Dąbrowie Górniczej. Pojemniki po tych substancjach również zostaną usunięte z terenu ww. posesji i zagospodarowane przez firmę wywozową.

Dzisiejszy transport trafi do Zakładu Robót Sanitarnych „Sanator – bis” Sp. z o.o. w Zgierzu. Kolejny wywóz planowany jest na 5 lipca br. Z firmą wywożącą odpady uzgodniono, aby w miarę możliwości w pierwszej kolejności opróżniać naczepy znajdujące się najbliżej ulicy Sosnowej.

Przypomnijmy, że zgodnie z ustaleniami z Urzędem Miasta w Żorach, wywóz odpadów odbywa się na zlecenie i koszt właściciela nieruchomości, na której znajdują się te odpady. Gmina Żory nie ponosi z tego tytuł żadnych kosztów.

Zdjęcia ze środy, 3 lipca:


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.