Tylko przez miniony weekend policjanci z Żor zatrzymali 10 pijanych kierowców. Aż 7 z nich to amatorzy przejażdżek na jednośladach. Mundurowi apelują – bądźcie rozsądni, a jeśli spożywaliście alkohol nie wsiadajcie za kierownicę.

Pijani rowerzyści to plaga na polskich drogach, szczególnie teraz kiedy warunki atmosferyczne sprzyjają rowerowym wyprawom. W miniony weekend żorscy policjanci udaremmnili dalszą jazdę aż 7 z nich.

Od piątku kierowcy jednośladów wpadali w ręce stróżów prawa i w godzinach tzw. "szczytu", jak i późnym popołudniem. Czterech tylko na ulicy Pszczyńskiej. Rowerzyści w wieku od 39 do 71 lat, pochodzący z Żor, powiatu przczyńskiego, czy Rybnika w wydychanym powietrzu mieli od 0,3 do blisko promila alkoholu.

Jednak na drodze "grzeszyli" nie tylko cykliści, stróże prawa udaremnili bowiem dalszą jazdę również trzem innym kierowcom. W ich wypadku wyniki wahały się od niespełna pół promila do prawie 2,5.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.